Kochani!
Kolejna odsłona cyklu związanego z antologią "O, Matko!", której koordynuję i jestem współautorką. Dzisiaj kolej na Alicję Podgrodzką.
Zapraszam do lektury, życząc miłych wrażeń.
Zdj. nadesłane Z prywatnego albumu autorki |
Jestem artystką. Artystką spełnioną. Dziś piszę książki dla dzieci i krótkie formy literackie (moja pierwsza powieść jest jeszcze przede mną), ale zanim znalazłam swoją drogę, próbowałam malarstwa i śpiewu. O ile malarstwo zawsze traktowałam jako relaks, to do śpiewu podchodziłam nader ambitnie. Po dwudziestu latach okazało się, że była to pasja obsesyjna, która prędzej czy później musiała się skończyć wypaleniem. Dlatego teraz śpiewam już tylko z moją córeczką, za to nareszcie z ogromną przyjemnością i lekkością.
Mieszkam w drewnianym domku w małej miejscowości na Śląsku. Oprócz trzyletniej córeczki, mam jeszcze dwóch prawie dorosłych synów. Nie bez znaczenia dla mojego obecnego życia jest fakt, że czuwają nade mną Anioły – dwie córeczki, które przyszły na ten świat, żeby mi powiedzieć, co jest w życiu najważniejsze i odeszły, abym mogła tę wiedzę wykorzystać dla lepszego życia. Dlatego dzisiaj dzielę się swoją historią i pokazuję, że nawet na najtrudniejszych doświadczeniach można zbudować piękne życie.
Moja pierwsza wydana książka to „Jeżyk zwany Pajacykiem”. Książka ta zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Książka Przyjazna Dziecku, co dało mi wiarę w to, że moja twórczość jest warta pokazania światu. Jest to bardzo osobisty projekt, bo opowiada o prawdziwej historii przyjaźni zabawki i dziecka, która przytrafiła się mojemu synowi ponad piętnaście lat temu. Jest to historia pełna wzruszeń i radości, jednak niepozbawiona rozczarowań i tęsknoty. Ze względu na moje dwie utracone ciąże, z każdego sprzedanego egzemplarza przekazuję 1 zł na ratowanie dzieci w łonie matki w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Więcej o książce można przeczytać na stronie https://alicjapodgrodzka.com/jezyk-zwany-pajacykiem/ oraz na moim fanpejdżu, gdzie można też znaleźć opinie czytelników https://www.facebook.com/AlicjaPodgrodzkaPisarka/.
O antologii opowiadań na Dzień Matki dowiedziałam się z Facebooka, kiedy jeden a z jej autorów, Michał Biarda, pochwalił się, że został do takowej zaproszony. Ponieważ w moim komputerze kilka tekstów czeka na swój czas, a wśród nich opowiadanie o kobiecie, która wychodzi z żałoby po stracie nienarodzonego dziecka, pomyślałam, że to świetna okazja, żeby pokazać światu, że kobiety, które były w ciąży, ale nie mają dzieci, też są matkami i też mają prawo na swój sposób przeżywać Dzień Matki. Przez Michała zaproponowałam taki temat opowiadania autorkom projektu i ku mojej ogromnej radości zostałam przyjęta do antologii. Ostatecznie jednak w zbiorze ukazało się zupełnie inne opowiadanie. „Sługę pokoju” napisałam specjalnie do antologii. Opowiadanie mówi o rodzinie uchodźców z Syrii. Główną bohaterką jest Jasmina, oddana mama trójki dzieci, która w emigracji widzi dla nich szansę na lepsze życie. Czy zaaklimatyzują się w Europie, czy pokonają barierę kulturową, czy marzenie o spokojnym życiu się spełni? O tym dowiecie się z lektury opowiadania. A o kulisach mojego udziału w antologii i o tym, dlaczego zmieniłam opowiadanie oraz o wszystkich cudownych zbiegach okoliczności, jakie mnie w związku z tym spotkały mówię w filmie na moim fanpejdżu– zapraszam do obejrzenia: https://www.facebook.com/AlicjaPodgrodzkaPisarka/videos/2196343837109634/
Zdj. nadesłane Z prywatnego albumu autorki |
Od czasu wydania pierwszej książki, moje życie bardzo się zmieniło. Koncentruję się na twórczości, ale też na twórcach. W ramach swojej twórczości napisałam dwie książki dla dzieci, które niebawem wysyłam na konkurs, napisałam też książko-poradnik o karmieniu piersią, który zamierzam wydać w 2020 roku. Jeśli chodzi o twórców – rozwijam swoją markę Artystka Spełniona, która ma służyć kobietom o artystycznych duszach w odkrywaniu i rozwijaniu swojej kreatywności. Obecnie prowadzę kurs online „Droga artystki”, na który zapisało się ponad 150 kobiet. Inspiruję i motywuję do poszukiwania swojego wewnętrznego artysty, uczę jak pokonywać blokady twórcze i cieszyć się swoją kreatywnością. Na mojej stronie internetowej znajdziecie film o tym, jak radzić sobie z wewnętrznym krytykiem https://alicjapodgrodzka.com/video/. Takich materiałów będzie u mnie coraz więcej.
Może w Tobie, drogi Czytelniku, również rezonuje pragnienie uwolnienia swojego wewnętrznego twórcy? Może już tworzysz, ale nie wiesz, co dalej zrobić ze swoją twórczością? A może tworzyłeś i coś się skończyło. I tęsknisz. I popadasz w stagnację. Nie pozwól umrzeć swojej kreatywności! Jeśli mój sposób przekazu do Ciebie przemawia, zapraszam do zapisu na newsletter na mojej stronie www.alicjapodgrodzka.com . Może uda mi się Ciebie zainspirować i zmotywować. Zapraszam!
Dziękuję Alicjo za udział w projekcie!
Poznałam tę Panią i znam jej książkę! :) Twórczość, którą polecam! Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuń